Fotografijų albumas #Laikonėra 1

Fotografijos autorius R. Treigys, 2020 m. InC (In Copyright)

Facebook socialiniame tinkle kartą per dieną prisijungia 1 mlrd. žmonių. Tarp jų, Benas Šarka ir Remigijus Treigys. Jie kiekvieną dieną prisijungia mažiausiai bent du kartus – ryte ir vakare. Tai vyksta tam tikru ritmu, periodiškai ir visada lengvai pavėluojant keletą minučių ar net keletą valandų. Čia galima vėluoti, nes čia nėra laiko ir aiškios susitikimų vietos. Realybėje niekas net nesužino iš kokios geografinės vietos Benas ir Remigijus prisijungia, kad susitiktų socialiniame tinkle. Niekas nieko nesužino, bet visi tiki, kad avatarų savininkai yra realūs ir neišgalvoti. Nors Beno ir Remigijaus drauge diskutuojančių apie laiką, rudenį, tylą, meną ir nemeną niekas mieste senai nebesutinka, bet kūrėjai yra visiems gerai matomi.

Facebook socialiniame tinkle Remigijus Treigys ir Benas Šarka  bendrauja atvirai. Internetinėje erdvėje jie talpina užfiksuotos kasdienybės eskizus. Remigijus dažniausiai kalbasi su Benu be žodžių – talpindamas tik vaizdus. Benas kartais paaiškina Remigijui savo įkeltus vaizdus trumpais tekstais, bet tik tam, kad visus dar labiau supainiotų ir paklaidintų apmąstymų tankmėse. Benas kartais įsivelia į socialinio tinklo praeivių komentarus. Remigijus – labai retai. Visus vaizdus lydi vienas ir tas pats raktažodis: #Laikonėra. Tiesa, Benas dar kartais jį pakeičia į #Klaikonėra. Kas gi paslėpta šioje sąvokoje? Galutinio atsakymo dar nėra, dar ieškoma, bet tai turbūt žaidimas.

Niekas negali pasakyti koks tai žaidimas. Jis dar nebaigtas kurti. Tačiau išbandyti jį galima be specialios registracijos, tereikia tik iš kišenės išsitraukti juodą telefoną ir vieno piršto paspaudimu trumpam išnykti (#Laikonėra) socialiniame tinkle. Gal ir gerai, kad to laiko ten nematyti. Priešingu atveju, galbūt sužinotume ir užmirštume vienu sykiu per daug. Taip jau yra buvę anksčiau – Remigijaus Treigio ir Beno Šarkos fotografijų diskusijos „Vidurnakt ir giliau“ metu. Dabar diskusija prasidėjo kiek kitaip. Šį kartą, prie atsinaujinusio kūrėjų pokalbio prisijungė menotyrininkė Danguolė Ruškienė. Jos nematyti viešoje facebook diskusijoje, nematyti ir komentaruose. Jos vaidmuo yra paslaptingiausias. Danguolės valioje – visus pasiklydusius socialinio tinklo lankytojus arba saugiai išvesti, arba grąžinti į užburtą vaizdų ratą. Nepasiklydusiems, bet abejingai stebintiems kūrėjų diskusiją iš šono, turbūt jau galima grožėtis ir pasirodančiais perdegimo sindromo miražais. Kas žino, Danguolė įžiebs daugiau ugnies ar sukels gaisrą vaizdų diskusijoje? Niekas niekur neartėja.

Pirmąją fotografijų albumo dalį jau galima atsisiųsti. Joje sutalpintos kasdienybės akimirkos, kurių dalis vis dar dyla, o kitų jau nebėra.

Atsisiųsti: #Laikonėra 1 (skaitmeninis fotografijų albumas. PDF 26,43 MB)

Fotografijų albumo leidėjas – Kūrėjų sąjunga

Fotografijos – Remigijus Treigys, Benas Šarka

Tekstas – Danguolė Ruškienė

Sudarytojas – Vladas Balsys

Fotografijų albumo dizainas – Vladas Balsys

Išleidimo metai – 2020 m.

Vladas Balsys

Plakatas
Projekto „Laiko nėra“ plakatas, 2020 m. InC (In Copyright)

Projekto remėjai: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka, S. Jokužio leidykla-spaustuvė.

LKT logotipasSauliaus Jokužio leidykla - spaustuvė