Kelte – 6-oji „KultJūros“ paroda. EDGARAS VITKEVIČIUS „Tarp artumo paralelių“

Paroda_6Po nedidelės pertraukos į Senosios perkėlos (Šiaurinis ragas, Danės g. 1, Klaipėda) keltą „Nida“  sugrįžo „KultJūra“. Nuo rugpjūčio 7 d., šeštadienio, čia eksponuojama Edgaro Vitkevičiaus fotografijų paroda „Tarp artumo paralelių“. Tai – 6-oji fotografijos parodų ciklo „KultJūra“ paroda, kurį uostamiestyje organizuoja „Kūrėjų sąjunga“. Jaunų menininkų fotografijos parodos šiame kelte bus pristatomos iki pat rudens. E. Vitkevičiaus kūriniai – iki rugpjūčio 20 d. Projektą finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Pagrindinis partneris – UAB „Smiltynės perkėla“.

 

Edgaras Vitkevičius „Tarp artumo paralelių“

Vitkevičiaus dešimties kūrinių serijoje – dviejų artimų pasaulių – realaus ir menamo fotografijos. Autorius ne tik ieško (ne)būdingų rakursų, suteikiančių tikrovei neįprastų ar neatpažįstamų išraiškų. Neretai jis realybės atkarpas daugina, koreguoja tol, kol jos praranda sąsajas su tikru gyvenimu ir tampa keistais, žymiai platesnį spektrą minčių apimančiais reiškiniais. Tokiu būdu jis tarsi tiesia paraleles tarp esamo ir tariamo, apčiuopiamo ir įsivaizduojamo, palaipsniui toldamas nuo realybės ir pereidamas į vaizduotės teritorijas.

Žiūrovas kviečiamas keliauti autoriaus minčių vingiais ir ne tik nutiesti savas realių ir įsivaizduojamų pasaulių paraleles, bet ir aptikti jų jungtis. Būtent tada tikroviškų vaizdų kompoziciniai sprendimai atpažįstami jau gamtos fragmentus fiksuojančiose fotografinėse manipuliacijose. Šių, savo prigimtimi skirtingų vaizdų ritmai kartojasi ir nutrūksta, dėmes keičia linijos, gamtos ornamentiką randame miesto urbanistikoje, jūros kranto motyvus tarsi pasikartojančius modulius – mandališkose struktūrose. Gyvenimas ir patirtis persipina su mintimis, įsivaizdavimais, kol riba tarp realybės ir fikcijos pradeda nykti.

Edgaras Vitkevičius siūlo ignoruoti tikro ir menamo pasaulio skirtybes, leisti jam susilieti į vieną darinį ir pamatyti realybę ne tik kaip materialų reiškinį, bet ir kaip neišsenkantį fantazijų bei kūrybinių minčių inspiracijų šaltinį.

 

Apie autorių

Edgaras Vitkevičius gimė 1991 m. Telšiuose. Klaipėdoje studijavo informacines technologijas ir įgijo kompiuterinės įrangos derintojo specialybę. Nuo 2020 m. savo fotografijas publikuoja žiniasklaidoje: žurnale „Žmonės“, dienraštyje „Vakarų ekspresas“, tinklaraščiuose „Bernardinai“, „Kultūros sala“ „Podbean“. 2020 m. šokio teatras „Judesio erdvė“ ir Klaipėdos apskrities viešoji Ievos Simonaitytės biblioteka pristatė debiutinę E. Vitkevičiaus fotografijų parodą ,,Būtis ir laikas“ (pagal J. Ivanauskaitės knygą ,,Viršvalandžiai“). Autorius šiuo metu gyvena ir kuria Klaipėdoje.

Interviu su parodos autoriumi galima paklausyti soc. tinkle facebook – Menofestacijos

Edgaro Vitkevičiaus fotografijos iš parodos „Tarp artumo paralelių“. 2021 m., Klaipėda, Smiltynė.

Daugiau informacijos:

Pagrindinis partneris – AB „Smiltynės perkėla“

Rėmėjai – Klaipėdos miesto savivaldybė, UAB „Nidos stiegė“ ir Raimondas Rumšas

Parodų kuratorė Simona Agota Martinkus

Projekto vadovė Danguolė Ruškienė

6-oji „KultJūra“ paroda veiks 2021 m. rugpjūčio 7 – 20 d.

Smiltynė (Klaipėda)