R. Treigys – „Miestas fotografijoje“. „Si:said“ galerijos edukaciniai užsiėmimai

Miestas fotografijoje

Galerijoje „Si:said“ (Daržų g. 18, Klaipėda) prasideda edukacinių renginių ciklas. Pokalbiuose dalyvaus septyni meninkai: fotografas Gintautas Trimakas, menininkas Raimondas Daukša, grafikė Žaneta Jasaitytė, rašytoja Sondra Simana, knygų dailininkė Viktė Ežiukas ir fotografas Remigijus Treigys. Užsiėmimai nemokami. Būtina išankstinė registracija el. paštu info@sisaid.lt arba telefonu 860039972.

Lapkričio 6 d. 12 val. praktinis-teorinis pokalbis apie mėlyną spalvą su fotomenininku Gintautu Trimaku. Žinomas kaip abstrakčiosios fotografijos šalininkas ir pradininkas G. Trimakas savo kūrybinei praktikai pasitelkia esminius fotografijos meno sandus – šviesą, laiką ir medžiagą.

Lapkričio 13 d. 12 val. menininkas Raimondas Daukša, kurio kūryboje (tapyba, instaliacija, objektai) vyrauja socialinio gyvenimo kritika, gyvenimo kurorte užkulisiai, vartotojiškumas, kolektyvinė atmintis jumoras bei hibridiniai ryšiai tarp gamtos ir žmogaus, kūrybiniame užsiėmime dalyvius supažindins su erdve ir forma.

Lapkričio 19 d. 18 val. grafikė Žaneta Jasaitytė-Bessonova, tyrinėjanti motinystės, moters menininkės statuso, kūno, savo santykio su buitimi temas, užsiėmime supažindins su grafikos technika ir galės ją išbandyti.

Lapkričio 27 d. 12 val. rašytoja Sondra Simana ves kūrybinio rašymo užsiėmimą. S. Simana yra išleidusi keletą knygų („Einantis kalnas“, „Iškamšų kontora“), žinoma kaip spektaklių-istorinių ekskursijų „Keliaujančios bažnyčios“, „Riboženkliai. Kaunas“, „Šachas Prūsijai. Luizė Memelyje“, „Kėdė iš Komedijų namo“ ir kt. scenaristė.

Galerija „Si:said“ ne vienerius metus bendradarbiauja su menininkų susibūrimais. Šįkart kartu su menininkų bendruomenė ‒ TEMA (Tarptautinė Eksperimentinė Meno Akcija) ir Kūrėjų sąjunga, rengiami dveji kūrybiniai susitikimai:

Lapkričio 9 d. 16 val. iliustratorė Viktorija Dambrauskaitė (Viktė Ežiukas) ves komiksų užsiėmimą „Neįvykusių kelionių dienoraščiai“. Menininkė iliustruoja vaikiškas knygutes, piešia komiksus, rengia komiksų ir iliustravimo kūrybines dirbtuves vaikams, dalyvauja įvairiuose animacijos, komiksų ir iliustracijų projektuose, parodose.

Lapkričio 20 d. 11 val. fotomenininko Remigijaus Treigio kūryba atpažįstama monochrominėse subraižytose fotografijose, kuriose fiksuoja miestus ir jų gatves, architektūros bei interjerų detales. Šeštadienio rytą R.Treigys užsiėmime „Miestas fotografijoje“ kartu su dalyviais vaikštinės po rudenėjantį miestą, ieškodami tinkamos vietos kadrui. Dalyvių prašome turėti  fotoaparatą arba naudotis išmaniojo telefono kamera

Projektus remia Klaipėdos miesto savivaldybė.

Projekto partneris – Kūrėjų sąjunga.