Pramoninio dizaino paroda „Medūzos ir kaleidoskopai“

IS_kLapkričio 28 d. menininkas Žilvinas Stankevičius viešės Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešojoje bibliotekoje, pristatydamas pramoninio dizaino parodą „Medūzos ir kaleidoskopai“.

Šio dizainerio darbai apjungia kelis elementus: gamtą, tvarumą bei tradicinį lietuvišką paveldą. Kūrybiniame procese siekia kuo labiau sumažinti energijos sąnaudas, racionaliai naudoti turimas medžiagas. Medis yra pagrindinė kūrybinė medžiaga, ji surenkama iš stalių dirbtuvių atliekų ir prikeliama unikaliam dizainui.

Žilvinas Stankevičius remia ir  žinomo Europos konkurso „Būkime sąmoningesni“ kampaniją, dalyvauja dizaino parodose Lietuvoje ir užsienyje. Jo sukurti objektai išsiskiria išgrynintomis formomis, jis yra ir 2012 m. įsteigto nacionalinio Lietuvos dizaino konkurso „GERAS DIZAINAS“ prizo – ąžuolinio rutulio, įteikiamo geriausiems Lietuvos dizaineriams bei gamintojams – autorius. Taip pat 2006 m. dizaino konkurse „Neformate“, renkant labiausiai lietuvišką sėdimą baldą, Žilvino Stankevičiaus sukurta kėdė „July“ pelnė II vietą. Kėdė buvo pagaminta iš medinių langų ir baldų gamybos atliekų, panaudojant kokybiškos spygliuočių medienos smulkias atraižas, kurios suklijuojamos specialaus preso pagalba ir apdirbamos šlifavimo juosta.

Tiesa, menininkas nevengia ir eksperimentų, jis „Paperscope“ idėjos autorius, jau sukūręs ne vieną kaleidoskopą, sako, kad idėja šį žaislą paversti atvirlaiškiu gimė iš vaikystės spėlionių, kaipgi veikia magiškas prietaisas. Tai iš lengvai perdirbamų medžiagų sukurtas žaislas, kurį galima panaudoti daugybę kartų. Kaleidoskopas gali veikti kaip žinutę nešantis prietaisas arba kaip žaislas taikomas neformaliame ugdyme. Neišsenkantys kaleidoskopo vaizdų variantai ir jų paieška lavina mūsų vaizduotę. Vienas iš kaleidoskopų bus demonstruojamas ir pristatomas bibliotekoje eksponuojamoje parodoje. Taip pat šiai parodai specialiai sukurti keturi šviestuvai „MEDOOSA“.

Ievos Simonaitytės biblioteka įgyvendindama projektą „Atsakingos šventės. Kalėdų eglučių kiemelis“ kviečia susitikti su tvarius kūrinius kuriančiais menininkais ir didžiąsias žiemos šventes pasitikti kitaip. Juk iki laimės reikia tiek nedaug – mažiau vartoti, daugiau kurti, neteršti gamtos ir taip kartu prisidėti prie klimato kaitos mažinimo.

Parodos „Medūzos ir kaleidoskopai“ atidarymas vyks lapkričio 28 d. 17 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos, I aukšto ekspozicijų erdvėje. Dalyvaus parodos autorius Žilvinas Stankevičius ir architektas Aurimas Baužys.

Organizatorius: Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka

Projektą finansuoja: Klaipėdos miesto savivaldybė

Projekto partneris: Kūrėjų sąjunga